Rozhovor Deathera s LOST WORLD ORDER

LOST WORLD ORDER
Dlouho jsem nedělal žádný rozhovor. Období, kdy jsem dělal svůj časopis In Deed Hell a nebo přispíval do časopisů jako bylo Šrotowisko a nebo Hardrocker, je už opravdu pryč. Jasně, mohl bych udělat rozhovor s HEAVING EARTH, ATTACK OF RAGE nebo DISSOLUTION, ale tyto kapely jsou u nás obecně známé a uznávané. Věnujme se proto zahraničnímu hostu, který k nám přijede až z dalekého města Bielefeld (Německo). Loni nás poctila svoji návštěvou vynikající německá kapela WEAK ASIDE, která rozsekala všechny přítomné svým válečným death metalem. Nyní můžeme čekat vynikající thrash metal německého ražení.
LOST WORLD ORDER je relativně mladá kapela, která svoji první nahrávku „This Apparatus Must Be Earthed!“ vydala už v roce 2008. Historie kapely sahá až do 90tých let, kdy vystupovala ještě pod jménem SPECTRE DRAGON a drtila death-thrash metal. Pod tímto názvem kapela vydala 3 alba. Po vydání 3. alba se ze SPECTRE DRAGON stává LOST WORLD ORDER. Kapela najíždí jen na thrashovou cestu plnou agrese, síly a melodie.

Jelikož vaši historii z doby SPECTRE DRAGON moc neznám, můžeš nám ji trochu objasnit? Proč jste změnili název a dál pokračovali jako LOST WORLD ORDER? Co ta změna?
SPECTRE DRAGON začali v roce 1991 a kdysi hrávali mix speed a power metalu doprovázený troškou death metalového chrochtání. Náš současný basák McZ byl jedním ze zakládajících členů. V roce 1994 jsme se připojili já (ještě jako kytarista) a náš současný bubeník a začali jsme měnit styl. Přidali jsme více death metalu, a dokonce i black metalové ingredience. Byla to sranda. Neměli jsme konkrétní cíl. V roce 1999 kapelu opustili někteří členové, a když jsem se chopil vokálních povinností, tak Hedrykk postoupil na místo druhého kytaristy. Udělali jsme “Draconian Aeon”, což můžeme brát jako orientační období. V roce 2002 bylo album “Under Hell’s Command“ čistě death-thrashové a v roce 2005 „Beyond Creation“ zase čistě thrashové.
Prostě se nám. zdálo, že název SPECTRE DRAGON už nepasuje k hudbě a tématům v textech. V začátcích jsme měly fantasy texty a klasické metalové, ale teď jsou thrashové více zaměřené na realitu a dystopický pohled na svět, tak pro náš bylo důležité tyto změny vyjádřit novým názvem.

Je fajn, že vaše sestava se nějak moc neměnila. Myslím, že stěžejní členové zůstali a je dobře, že to vesměs vydrželo doteď. Jaký máte recept na stabilní sestavu?
Kdybych to tak jenom věděl, ha ha. Myslím si, že to má něco společného s tím, že neděláme hudbu pro peníze nebo byli slavní. Je to pro nás koníček, a tak se nemusíme tolik snažit prorazit jako ostatní kapely.

No nechme historii.. teď je teď… Pocházíte z města Bielefeld. Pokud jsem se dobře díval, máte to přes Berlín cca 840 km, to je neskutečná dálka. Jen mě zajímá, co že jste se rozhodli jet takovou dálku za námi. Je to kus cesty.
Weak Aside to měl taky nějakých 860 km. U nás některé tuzemské kapely ohrnují nos, aby jely x km a hráli pro x lidí někde, kde třeba nikdy nebyly. Předpokládám, že v ČR budete hrát poprvé a berete to jako výlet… Bielefeld je 450 km od Berlína.Naše vzdálenost do Rýmařova je asi 920 km.
Ano, je to dost daleko, ha ha. Máš pravdu, bereme to jako výlet, ale taky jako dobrou příležitost získat pár nových fanoušků v České republice. Taky se těšíme, jak se s vámi všemi borci potkáme a užijeme si to. Takže to všechno děláme pro sebe a taky pro vás!

Cože? Dokonce 920 km. To je šílené!
Pojďme ale zpět k vaší tvorbě. Máte za sebou 3 alba. Jedno „This Apparatus Must Be Earthed!“ vůbec neznám. Co je to za album? Jsou tam poznat pozůstatky SPECTRE DRAGON, nebo je to už jen čistý LOST WORLD ORDER? Pověz nám něco o této desce...
Jak už jsem psal, je to ta samá kapela. Jen jsme prostě změnili název před vydáním „This Apparatus Must Be Earthed!“ Toto album je pokračováním toho, co jsme začali na předchozích albech. Novým názvem jsme se snažili vybudovat jednotný design. Podívej se na obal a uvidíš, o čem mluvím. Líbil se nám, ale nedopadlo to zase tak moc dobře. „This Apparatus Muse Be Earthed“ jsme kromě na CD vydali i na vinylu. CD vydal MUSICAZ RECORDS. Společnost, která již neexistuje. Vinyl jsme si vydali sami. Ještě nám pár LP zůstalo. Přivezeme je s sebou. CD je vyprodané.

Já se k vám dostal až z alba „Merauders“ z roku 2009, které mě okamžitě rozsekalo svou ukrutnou silou, dokonalou hrou, nápady a výtečnými melodiemi. Mám to dokonale naposlouchané a musím říct, že jsem dlouho neslyšel tak nápaditý thrash metal. Ve vaší hudbě cítím vliv Kreator, což beru jako velice pozitivní, protože si myslím, že Kreator spolu se Sodom vytlačil německý thrash do výšin. Nicméně mám pocit, že kapely jako je třeba ta vaše to vytlačuje dál a překvapuje svými neotřelými nápady.
Nejprve bych Ti rád poděkoval za skvělý kompliment! Ano, KREATOR nás ovlivnili. Zrovna tak EXODUS, TESTAMENT a mnoho dalších. Líbí se nám všechny druhy metalu. Možná tohle je speciální mix, který definuje LOST WORLD ORDER styl. „Marauders“ je první ze tří alb, které pracují se scénářem konce světa. Lidstvo dospělo ke své zkáze a snaží se znovu obnovit civilizace. Představ si filmy jako “Šílený Max“ nebo „Země mrtvých“ a zjistíš, o čem to všechno je.

Pak přišlo období „Parasites“ 2012. Tohle album je dokonale vyváženo a těžko bych vyzvedl nějakou skladbu. Osobně si myslím, že „Parasites“ drží po kupě uceleně. Pověz nám něco o tvorbě této desky? Všiml jsem si, že album distribuujete pod křídly Nuclear Blast, co si od toho slibujete?
S „Parasites“ jsme moc štěstí neměli. CD jsme vydali pod hlavičkou GOOD DAMN RECORDS s distribucí u TWILIGHT. Jenom dva týdny po vydání TWILIGHT zkrachovali, tak jsme doslova neměli vůbec distribuci. NUCLEAR BLAST měli CD uvedené a my jsme toho využili jako reklamu. Žádnou distribuční smlouvu jsme neměli.

Současnost… Kupoval jsem od vás CDs a nechápal jsem nad vaším skvělým přístupem. Hlavně cenou CD. Jestli to dobře chápu, chcete dostat vaše skladby mezi co nejvíce lidí…
Poslední alba jsme prodávali docela levně, abychom získali co nejvíce fanoušků. „Parasites“ je druhá část naší trilogie o konci světa, a zatímco je kompaktnější po hudební stránce, po textové stránce je svým způsobem více dystopické.

Všiml jsem si na facebooku, že chystáte nové album. Jak se bude jmenovat? Co od něj můžeme očekávat? Kdy vlastně vyjde?
Nové album se jmenuje „Tyrants“ a bude vydáno ke konci tohoto roku. CD verze bude vydána u RAGNARÖK RECORDS a LP si zařídíme zase sami.

U druhé a třetí desky jste měli stejného malíře obálky. Na čtvrtém albu jsem si zjistil, že jste spolupracovali s Lys og Skyggen. Fotografka, proč právě ona? Taky máte rádi Urbex, opuštěné domy… je jasné, že to bude opět něco depresivního, nějaká vize smutku, úzkosti…
Lys Og Skyggen je vlastně ten borec, který se fotí se svou přítelkyní. Jsme fanoušci zapomenutých míst a takových fotek, které opravdu dobře pasují k našemu konceptu konce dní. Tentokrát nám dělal obal jiný umělec, fotograf, který si říká Hicham Hadachi. On opravdu dělá hrozivé fotky. Je to zatím náš nejlepší obal.

Proto název „Tyrants“?
Dobrá. „Tyrants“ se nezabývá ničím jiným, než koncem lidstva. Album je poslední částí trilogie a na konci zůstane poslední člověk na bojišti. Bojuje, dokud nezůstane nikdo naživu. Je to prostě temný příběh s určitým druhem dystopické fantazie, která je částečně založena na realitě dnešních dní.

Na Prometalfestu uslyšíme něco z nových skladeb?
Ano, budeme mít v playlistu 2 nebo 3 nové skladby. Jsme opravdu natěšení na nové album a nemůžeme se dočkat, až ty skladby na pódiu zahrajeme!

Na závěr musím jenom říct, že se těším na vaše vystoupení a silně doufám, že nebudu sám. Už se nám to blíží… Co bys chtěl říct závěrem?
Díky moc za rozhovor! Těšíme se, až vám nakopeme zadky a jsme opravdu ohromeni, že máme možnost hrát na vašem skvělém festivalu a úplně poprvé zničit české pódium.

Tak se tam uvidíme, drazí přátelé!

https://www.facebook.com/LostWorldOrder.Official/?fref=ts
http://www.lostworldorder.com/

Deather

- Uvidíte jen na Prometalfestu 22. 10. 2016 v Rýmařově!!!
-
(HEAVING EARTH, LOST WORLD ORDER, DISSOLUTION, KEEP OF ROTTING, ATTACK OF RAGE, SECRET OF DARKNESS…
Super zázemí, nekuřácký prostor, skvělé občerstvení, spousta výborného piva, vyhřívaný sál, parkoviště před budovou, výborný zvuk a světla, luxusní toalety)
www.prometalfest.cz
https://www.facebook.com/events/1632395440343583/

 

17:00 - 17:45 Secret Of Darkness

18:05 - 18:50 Keep on Rotting

19:10 - 19:55 Attack Of Rage

20:15 - 21:00 Dissolution

21:30 - 22:15 Lost Word Order

22:45 - 23:30 Heaving Earth