Report + vyblití se z pocitů.... 28.10.2016 v 19:14

Report + vyblití se z pocitů....

Máme za sebou historicky nejslabší  ročník Prometalfestu, co do návštěvnosti a já si jej dovolím poprvé sám zrekapitulovat a vybrečánkovat  se z pocitů. Dále odkryji jednu novinku.

Tady je tedy slíbený report mýma očima.. Brečánkování  o řádky níže.

Byť jsem viděl od každé kapely 2 – 3 skladby.. zkusím aspoň drobný report .

Nabubřele si troufám tvrdit, že účinkující kapely byly vybrány  opět skvělé.  I když.. jistě.. věc  vkusu. Každému se líbí něco jiného.

Tak do toho:

Bylo super  vidět VŠECHNY momentální návštěvníky v sále hned u první kapely. Že by zabodoval specifický line up? :)) 

Secret Of Darkness  .. Chlapi se sehráli s novými členy skvěle a šlapou si ten svůj kvalitní švédský melodic death dál. Bavili hned od startu… Úspěšné tažení od speciálů až na hlavní akci, byť jako první, bylo myslím že učiněno za dost.

Keep On Rotting .. byli podle reakcí při i po koncertě největším překvapením večera.   Přiznám se, že jsem to u K.O.R. tak trochu čekal.  Viděl jsem je cca před měsícem a po odpadnutí Brainscan a čerstvosti rozsekanosti z Keep On Rotting, to byla jasná volba.

Ženské mě v metalových kapelách nějak neberou, ale najdou se mezi nimi i výjimky. Daniela patří mezi ně. Spousta rádoby pánů zpěváků  by se od ní mohlo učit jak zpěvu, tak „frontmenství“.

Attack Of Rage .. V sále se začalo trochu více pohybovat.   A.O.R.  byl prvním masakrem  a je dávno jasné, že na  „masakry“ se paří nejvíce ( vzpomeňme si na pódium při Fleshless)   Byl to šrumec od začátku až do konce.

Dissolution  .. + super set mi přijde jako samozřejmé spojení. Navíc. Jsem fanda čitelnosti kopáků, takže trigger je pro mě jasná volba. Jejich techdeath metal + trigger mě prostě baví.

Jediná výtka snad .. Ty struny.. ach ty struny, Ondro!!  :)

Německý Lost World Order  mi předhodil  Deather ( stejně jako vloni WEAK ASIDE ). A opět se trefil do černého. Trešík jako víno na mě působil sehraně a jejich setu bych nevytknul ani čárku. Frontman byl živelný a šlo vidět, že si to dává. Bodejť by ne! :D Škoda jen, že při posledním focení kapely u pódia zůstalo méně lidí než bylo při setu . Na fotce to ale moc znát nebylo, takže ok.

Heaving Earth ..  Měl jsem pocit, že kapela až zase tolik lidí nebavila, což mě trochu mrzelo. I když.. alkoholu už bylo vypito dost, takže to i chápu. ;)

Za mě je H.E. jedna z nejlepších death metalových smeček u nás, a pokud máme nějaký vývozní dethmetalový artikl, tak Heaving Earth mě napadne mezi prvními. Ne-li první.

Žlábův vokál je neskutečný!! Jeho projev je plný emocí a bolesti.  ( si asi přečtu texty).Jako by se u toho měl opravdu rozbrečet.  Ještě aby ne. Po tom, co z něj leze za „kanál“. Riffy ve světě sice nejsou novátorské, ale u nás rozhodně nespadají do kategorie „Všechno všichni stejně“. U nás znám podobnou stavbu riffů pouze u Destroying Divinity, a ti nehrají live ( kdyby měl někdo zájem, tak hledají zpěváka tuším… ;) http://bandzone.cz/destroyingdivinity

Moc děkuji kapelám za jejich tvorbu, jejich vystoupení a jejich přístup.

Je  příjemné vidět nové tváře. O to víc, když vám ty nové tváře podávají ruce, představují se a děkují za fajn večer. Je příjemné, když vám děkují kapely za skvělou akci. Je příjemné slyšet pozitivní reference od kapel minulých. Je příjemné, když všechno funguje jak má.  Letos fungovalo, až na pár detailů skvěle všechno ( aspoň se ke mně žádný průser nedostal ). 

Méně příjemné však bylo vidět „staré tváře" podporovat scénu o okres dál, potažmo o stát dál. Nevyčítám.. Chápu. Možností je mnoho a Prometalfest je jen jedna z nich. Jenže... 

Prometalfest jsem začínal s myšlenkou tradičního fesťáku na Bruntálsku. Taková akce tady chyběla, tak jsem to zkusil.

Prometalfest  =  žádní pejsci, žádné kočičky, žádné granty. S grantama mě poslali někam, takže od startu jedu za své. Když to platíte všechno ze svého a někdo vám přetáhne cca 20 lidí, tak to jen za vstup dělá  4 000 Kč. A to je pak kur.a znát! Prodělávat tisíce jen proto, že jste srdcař vás přestane bavit hodně brzo. Začátky byli krušné a poslední roky zachraňují speciály a skvělá atmosféra na nich. Lidí chodí v říjnu na Prometalfest čím dál míň a konkurenčních akcí je čím dál více. Dnes je kapel pomlu více než fanoušků a spousta z nich pořádá akci. Na výměnu, jak jinak. A to není vůbec ku prospěchu. Nikomu. Naopak.

Návštěvnost o cca 120lidech není zlá jen v případě, že vám to sedí s rozpočtem. Jsem přesvědčený, že si Prometalfest více lidí zaslouží. Návštěvnost se nikdy ale nepřehoupla přes 200 hlav, s čímž tak trochu bojuju.

200hlav a 110hlav je znát ve všem. Čím to tedy?  Že by lokalitou? 

Občas poslouchám rady přátel, ať Prometalfest přesunu jinam. NECHCI.

Rýmařovský KD je co do prostor absolutně bezkonkurenční. Není takových v ČR. Važme si toho, že ho máme u nosu.

Důvody jsou ale i jinde. PMF už dávno není jen lokální sranda akcí, za což vděčí i věrným fanouškům, kapelám a kvalitní propagací v rámci možností.

A teď kooonečně to slíbené brečánkování...

Sešlo se celkem  112 platících (s „neplatiči“ vás bylo o něco víc ;-) ).

To je kure.sky málo!!! Čím to, že bylo letos tak málo lidí?

Nenapadlo by mě, že si budeme konkurovat s fesťákem až ze Slovenska. Jelo tam ovšem dost lidí. Holt... dnes prostě frčí grind, brutal, slam, gore a podobné odnože.

Další akce byla ve stejný termín v Olomouci, což je pro mě větší důvod k nasranosti. Výmluva „To se musíme příště domluvit dříve“ nebo „headliner neměl jindy čas“  je po zveřejnění termínu týden po akci v říjnu 2015 a zprávě na chatu k smíchu. 

Chce se mi zvracet.. jdu!

……………Jsem zpět

Taakže přátelé.. 

Letošním ročníkem jsem skončil Prometalfest pořádaný v říjnu. Přesouvám ho na září a zkusím do něj vložit ještě jednu přidanou hodnotu ( termín a kapely zveřejním brzy ). Pokud dopadne příští ročník i tak blbě, bude to nejspíš ročník poslední!!!

Díky všem, co tento román dočetli do konce. V případě konzultace jsem pro kecy u piva. Na slovíčkaření přes pc nemám čas.

Děkuji těm, kteří letos nebyli líní, přišli podpořit „NÁŠ“ festival, a taky všem, co mi pomáhají. Bez vás všech bych se na to příští rok už asi opravdu vys..pal.

AVE METAL...  Petr